Blockchain a kryptoměny

Blockchain?

Laicky řečeno, blockchain jde definovat jako datovou strukturu, která uchovává transakční záznamy a zároveň zajišťuje bezpečnost, transparentnost a decentralizaci.

Tuto technologii lze také chápat jako záznamy, které jsou uloženy ve formě jednotlivých bloků, které nejsou kontrolovány pouhým jediným subjektem – osobou, firmou či státem. Blockchain je zvláštní typ databáze ve formě distribuované knihy, která je zcela otevřena všem uživatelům v síti. Jakmile je nějaká informace uložena do blockchainu, je velmi obtížné ji změnit.

Všechny transakce v blockchainu jsou zabezpečeny digitálním podpisem, který prokazuje pravost každé jednotlivé transakce. Z důvodu použití šifrování a digitálních podpisů jsou uložená data v blockchainu chráněna proti neoprávněné manipulaci a prakticky nemohou být změněna.

Vlastnosti blockchainu

Decentralizace

Blockchainy mají decentralizovanou povahu, což znamená, že žádná jednotlivá osoba ani skupina nemá pravomoc nad celou sítí. Opoti tomu každý v síti má u sebe kopii distribuované knihy, nikdo ji tak nemůže upravovat sám.

Transparentnost

Identita uživatele blockchainu je skrývána složitou kryptografií a je reprezentována pouze její veřejnou adresou. I když je skutečná identita uživatele v bezpečí, stále uvidíte všechny transakce, které byly provedeny podle její veřejné adresy.

Neměnitelnost

Neměnitelnost jako vlastnost blockchainu se týká skutečnosti, že žádná data, jakmile jsou jednou zapsána do blockchainu, nelze změnit.  Je to jako když pošlete e-mail skupině lidí – nemůžete ho vzít zpět.

Kryptoměny

Jednou z nepřeberných možností užití blockchainu je ve formě kryptoměny. Kryptoměna je typ digitální měny či elektronických peněz, což je novodobý druh měny/peněz.

Kryptoměny se stávají celosvětovým fenoménem, o kterém již většina z nás slyšela. Ačkoliv jsou stále svým způsobem považovány jako něco neobvyklého a většina lidí jim nerozumí, banky, vlády a mnoho společností si uvědomují jejich důležitost.

Jak na kryptoměny?

Naši profesionálové mají nemalé zkušenosti v oblasti kryptoměn. Našim klinetům poskytujeme poradenské služby v celé škále operací týkajících se krytoměn a operací s nimi.

  • Nákup a prodej kryptoměn
  • Nákup a prodej produktů a služeb za kryptoměny
  • Investice do kryptoměn
  • Těžba kryptoměn
  • Kryptoměny & daně